گزارش عملکرد در آستانه بیست و سومین سال فعالیت مؤسسه خیریه الزهرا (علیها سلام الله)

میلاد مسعود و فرخنده بهترین زن هستی، دخت نبوت، کفو امامت، مام عترت، اولین مدافع حریم ولایت، و هم او که به کنیه زیبای ام ابیها و القاب شایسته­ی صدیقه، طیبه، طاهره، عذراء، حوراء، بتول، رضیه، راضیه، مرضیه، زکیه، عفیفه، انسیه، محدثه و ... ستوده شده و با نام­های زهرا و فاطمه در قله معنویت آفرینش جای گرفته، فرصت مناسبی است تا به بحث و گفتگو پیرامون مؤسسه­ای بپردازیم که بیست و سومین سال تأسیس خویش را تجربه می­­نماید.

امسال نیز چون گذشته، مجله میثاق با کوثر، ارگان رسمی این مؤسسه با برکت و نورانی، افتخار دارد که با گفتمانی ویژه، اهداف، برنامه­ها و فعالیت­های گسترده این نهاد مقدس و ارزشمند را برای مخاطبان خویش به بحث و بررسی بگذارد.

ولی این­بار با روشی متفاوت نسبت به سالیان قبل، مطالب را از زبان درربار مسئولین مختلف مدیران و کارگزاران مؤسسه می­شنویم.

اما ابتدا گفتگو با مسئول مؤسسه:

میثاق با کوثر: جناب حجه الاسلام و المسلمین  حاج سید حسن امامی لطفا شرح مختصری از اهداف و برنامه­های مؤسسه را برای آشنایی هر چه بیشتر خوانندگان مجله میثاق بازگو نمائید.

بسم‌الله الرحمن الرحیم. مؤسسه پربرکت خیریه الزهرا (علیها‌سلام‌الله)، سال 1369 هـ.ش، براساس احساس مسئولیت و تشخیص وظیفه، با همت و همراهی جمع کثیری از شخصیت‌های عالیمقام جهان اسلام، مراجع عالیقدر تقلید، روحانیت، اساتید، خیراندیشان و پیش‌کسوتان امر خیر، تأسیس و با تنظیم اساسنامه و آئین‌نامه‌ای جامع و برخوردار از تمامی نیازهای جامعة کنونی در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و خیریه، به ویژه امر مقدس و مهم ازدواج جوانان وارد عرصه خدمت گردید و توسعة فعالیت‌های خویش را با محوریت امور سه‌گانه فوق در ضمن ایجاد واحدها، بخش‌ها و قسمت‌های متنوع، برنامه‌ریزی و مدیریت نمود که در عمل به فعالیت‌های گسترده­ای انجامیده است که رئوس آنها عبارتند از: 1. تشکیل کانون‌ها و نهادهای فکری، دینی، تربیتی و عقیدتی برای رده‌های سنی مختلف نوجوانان و جوانان؛ 2. انجام پژوهش و تحقیق پیرامون مسائل مهم خانواده، همسریابی، تربیت و فضاسازی برای شکل‌گیری کانون گرم خانواده؛ 3. تولید مجله با چهار زبان که ابتدا با نام فاطیما و سپس میثاق با کوثر (علیها‌سلام‌الله) ادامه یافت و هم‌اکنون در بخش وسیعی از جهان اسلام توزیع می‌گردد؛ 4. تدوین و نشر مطالب ارزشمند به تناسب ایام و وقایع؛ 5. برگزاری همایش‌ها، جشن‌ها و تشکیل محافل دینی، مذهبی و فرهنگی به مناسبت‌های مختلف؛ 6. ارائه خدمات اجتماعی نظیر همسریابی اعم از ثبت‌نام با اشکال و طرق مختلف: حضوری، مکاتبه‌ای، اینترنتی، تلفنی و رابطه‌ای، تأمین وام قرض‌الحسنه و خیریه همراه با یارانه و تقسیط بدون هرگونه سود و کارمزد؛ 7. ابداع پدیده نوین در برگزاری جشن‌های ازدواج جوانان با بهترین شیوه و کمترین هزینه و در واقع الگوسازی در زمینة فرهنگ احیاء ارزش‌های اسلامی، همراه با عزت و قناعت و جلوگیری از اسراف و مبارزه با تحمیل هزینه‌های سنگین بر زوج‌ها در بدو زندگی مشترک؛ 8. ارائه مشاوره در زمینه‌های مختلف تربیتی، علمی، مذهبی، رفتاری، اجتماعی، تخصصی، به ویژه نسبت به ازدواج، قبل و بعد از انجام امر مقدس ازدواج؛ 9. جلوگیری شدید از تحقق معضل بزرگ و شوم طلاق با ارائه شیوه‌ها و راه‌کارهای‌ منطقی و انجام مساعدت‌های لازم؛ 10. ایجاد اشتغال و کاریابی برای جوانان؛ 11. اجرای پروژه‌های وسیع ساخت و ساز در قالب جهاد مسکن‌سازی برای اقشار آسیب‌پذیر اجتماع و با اولویت فضاسازی برای رشد و تحقق ازدواج جوانان؛ 12. تکفل ایتام؛ 13. تأمین ارزاق و نقدینه‌ ماهیانه خانواده‌های محروم و بی‌بضاعت؛ 14. نگهداری و حمایت از کودکان توانخواه جسمی و ذهنی؛ 15. مساعدت نیازمندان در امور اجتماعی و حقوقی؛ 16. تأمین ابنیه عام‌المنفعه برای مؤمنین مانند مساجد، تکایا، مدارس، فضاهای عمومی؛ 17. و از شاخص­ترین فعالیت­های مؤسسه در بعد فرهنگی می­توان تشکیل نمایندگی­های فرهنگی مؤسسه در مناطق حساس برای احیاء تشیع و مبارزه بی امان با افکار و پندارهای باطل در سطح جهان اسلام را نام برد؛ 18. گسترش فعالیت­ها در سطح داخل و خارج کشور که تحت عنوان نمایندگی­های مؤسسه با ظرفیت­ها و توان­های متفاوت و بر اساس پذیرش مسئولیت توسط خیراندیشان و مسئولین مناطق مختلف، مفتخر به فعالیت گردیده­اند.

میثاق با کوثر: کمی هم از فعالیت‌های فرامرزی و جهانی مؤسسه برایمان بفرمایید:

موسسه الزهرا (علیها‌سلام‌الله) با دریافت نشان استاندارد بین‌المللی (ایزو) و داشتن نمایندگی در کشورهای مختلف، به ویژه در قالب فعالیت‌های فکری،‌ فرهنگی و اجتماعی، از جایگاه و نقش بسیار مؤثر و سازنده‌ای برخوردار است، که شرح این قسمت به لحاظ برخی ملاحظات مقدور نمی‌باشد، ولی جالب است بدانید مؤسسه الزهرا (علیها‌سلام‌الله) در صدر مراکز مردم‌نهاد و با عملکرد کاملاً نظام‌مند و به روز قرار دارد، به طوریکه هم‌اکنون با نسخه 2012 از شرکت BRS اروپا، از امتیاز بین‌المللی این حرکت گسترده و فراگیر برخوردار می‌باشد، و در واقع به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین NGOهای ایرانی در عرصة بین‌الملل اشتغال به فعالیت و ارائه خدمت دارد.

 میثاق با کوثر:ارتباط شما با خیرین خارج در سطح بین‌الملل چگونه برقرار می‌گردد و نوع این ارتباطات و فعالیت‌ها در چه ابعادی است؟

جذب خیّر از طرف مؤسسه محدودیت جغرافیایی ندارد و عمدة فعالیت‌های برون‌مرزی موسسه با حمایت خیرین مقیم کشورهای خارجی انجام می‌پذیرد. با این ویژگی که بر خلاف داخل کشور که درآمد هر شهر اختصاص به نیازمندان و مددجویان همان شهر دارد، در خارج کشور به لحاظ گستردگی فعالیت‌ها و تفاوت سطح شدید اوضاع اقتصادی کشورها، این محدودیت هم وجود ندارد. و لذا عمده فعالیت‌های موسسه در بلاد محروم با حمایت کشورهایی که نیکوکاران متمکّن در آن‌ها اقامت دارند صورت می‌پذیرد.

سایت اینترنتی مؤسسه به آدرس www.kheyrieh-alzahra.ir، بهترین عامل ارتباط با دنیای بیرون است و عموماً خیرین و نیک‌اندیشان در سطح بین‌الملل که مشتاق ورود به صحنه‌های خیراندیش و نیکخواهی هستند با یافتن اینگونه مؤسسات و بررسی پیرامون صحت و سقم گزارشات و فعالیت‌ها و استحکام جایگاه‌های حمایتی و عملیاتی، اقدام به مشارکت و همراهی می‌نمایند و مؤسسه الزهرا (علیها‌سلام‌الله) که در این بُعد بحمدالله از جایگاه بسیار عظیم و رفیع حمایتی در سطح بلند مرجعیت جهان تشیع برخوردار است، همیشه مورد توجه و حمایت در سطح بین‌الملل بوده است.

همانطور که مطلعید مجله میثاق با کوثر که ارگان رسمی این مؤسسه است نیز با انتشار اخبار و گزارشات فعالیت‌ها و ارائه دیدگاه‌های مؤسسه، رابط مؤثری در این عرصه است، هرچند گام‌های اساسی‌تر برای شناساندن و معرفی جایگاه موسسه در سطح رسانه‌ها ضروری به نظر می‌رسد، که امیدواریم با ایجاد فضای تعامل بیشتر شاهد این تحول نیز باشیم.

میثاق با کوثر: اگر مطلبی را لازم به توضیح می‌دانید بفرمایید:

جا دارد از وعاظ محترم، سخنرانان متعهد و مداحان عزیز که با طرح موضوعات فعالیت این مؤسسه در مجالس، مردم را با اهداف مؤسسه آشنا می‌سازند، کمال تقدیر را داشته باشم و در پایان از تلاش مخلصانه کارگزاران مجله میثاق با کوثر که مجدّانه در انجام فعالیت‌های دینی و فرهنگی انجام وظیفه می‌نمایند تشکر کامل را دارم و دست کریمانة تمامی ارباب رسانه‌ها و خیراندیشان را درتوسعه فرهنگ اطلاع رسانی در امور خیریه به گرمی‌ می‌فشارم.

سرافراز و پیروز و سعادتمند باشید. انشاء‌الله

میثاق با کوثر: جناب آقای لنگرودی لطفا نسبت به وضعیت نمایندگی­های مؤسسه، توضیحاتی بفرمائید.

مؤسسه الزهرا (علیها‌سلام‌الله)، ابتدا در تهران و قم فعالیت خود را آغاز کرده و به تدریج با اعلام آمادگی افراد خیر در سایر بلاد برای توسعه این فرهنگ جامع خیرخواهی اقدام به موافقت برای توسعه نموده و به تدریج بر عدد این نمایندگی‌ها افزوده شده، به طوری که هم‌اکنون در بیش از 62 منطقه، شهر، استان و کشور، توفیق این گسترش فراهم آمده است، اگرچه همه شعب به صورت کامل به سرویس‌دهی تمامی اهداف موسسه نمی‌پردازند، و از آنجا که تصمیم‌گیری برای نوع فعالیت و کم و کیف آن در اختیار امنای هر نمایندگی است، و در واقع نمایندگی‌ها در تصمیم‌گیری و فعالیت در عین اعمال نظارت مرکز، کاملاً مستقل و خودکفا عمل می‌کنند. بدیهی است که خروجی خدمات تمام نمایندگی‌ها یکسان نیست و برخی تنها در محدودة همسریابی و یا خدمات جانبی ازدواج از این توفیق برخوردارند و برخی دیگر در سطح گسترده‌تری فعالیت می‌نمایند. مواردی نیز در دست بررسی و اقدام است و در واقع مؤسسه بنا دارد، این را حتی‌الامکان و البته به صورت ضابطه‌مند و قانونی در سراسر مناطق و بلاد اسلامی توسعه دهد. جا دارد همین جا از همکاری گرم و گسترده خیراندیشان و همچنین مسئولین بزرگوار نیروی انتظامی که در این توسعه کمال همراهی را مبذول داشته‌اند صمیمانه تقدیر و تشکر نماییم.

 

میثاق با کوثر: جناب حجه الاسلام و المسلمین  عماد، شما به عنوان مدیر واحد طرح و برنامه مؤسسه، لطفا بفرمایید در حوزة فرهنگ دین و تقویت بنیه‌های فکری جوانان چه تدابیری اندیشیده‌اید؟

گسترش دین و آموزه‌های مذهبی، از آنجا که تعیین‌کننده‌ترین عامل برای اصلاح و هدایت جامعه و مؤثرترین بستر برای رشد و تکامل معنوی جامعه است، از ابتدا در متن اهداف و برنامه‌های این مؤسسه قرار داشته و در شرایط حادّ کنونی که دشمنان با ایجاد خاکریزهای جدید و ابلاغ افکار التقاطی و برداشت‌های غلط از دین مانند تأسیس فرقه ضالة وهابیت، به ریشه‌کن کردن بنیادهای اساسی دین پرداخته و براساس آخرین تحلیل‌ها و گزارشات، صهیونیزم جهانی با صرف بیشترین بودجه در صدد تقویت این فکر منحط و تسلط آن بر جوامع اسلامی دارد تا با سیاه‌نمایی علیه دین مبین اسلام با توجه به تندرویی‌ها و افراطی‌گری‌های متعصب‌مآبانه وابستگان به این فکر غلط، برداشت صحیح از سلام واقعی را دگرگونه و غیرواقع بنماید. وظیفه تمامی سکان‌داران عرصه‌های قدرت فرهنگی و دینی است که با تمام توان با به کارگیری ابزارهای روز تبلیغی، رسانه‌ای و تشکیل محافل فکری و عقیدتی صحیح، در برابر این یورش ناجوانمردانه ابرجنایت‌کاران ضد اسلام صف‌آرایی کنند و به دفع شر این پدیدة نوظهور و منحط که دقیقاً در مسیر خلاف اسلام و تزلزل پایه‌های اساسی دین گام بر می‌دارند وارد صحنه شوند.

امروز بحمدالله با احساس مسئولیت مرجعیت عالیمقام حوزه‌های علمیه و احساس مسئولیت قشر عظیم متدینین جهاد عقیدتی در این راستا کلید خورده و مؤسسه الزهرا (علیها‌سلام‌الله) که براساس رسالت عظیم انجام وظیفه در تمامی عرصه‌های حساس فرهنگی، اجتماعی و خیریه افتخار حضور دارد، در این راستا نیز با برنامه‌ریزی و اجرای بسیار دقیق و گسترده، وارد میدان عمل شده و دست استمداد خویش را برای تقویت این اهداف و برنامه‌ها به سوی تمامی حق‌باوران و ولایتمداران که درد دین در وجودشان متبلور است، به سوی ایشان صمیمانه گشوده و از هرگونه همراهی و هماهنگی و هم‌افزایی در این خصوص استقبال گرم و جدی می‌نماید و معتقد است، امروزه با توجیهات غیرمنطقی گروهی، حزبی و طایفه‌ای نمی‌توان تفرقه و جدایی در این مسیر ایجاد نمود و عرصه را برای جولان دشمن فراهم نمود.

میثاق با کوثر: جناب آقای پوریزدان پرست، شما به عنوان مدیر واحد فرهنگی مؤسسه، فعالیت‌های فرهنگی مؤسسه و دامنة وسعت آن را در داخل و خارج کشور تشریح فرمایید.

از جمله اهداف مؤسسه که یکی از ارکان سه‌گانه را تشکیل می‌دهد، برنامه‌های فرهنگی است. مؤسسه الزهرا (علیها‌سلام‌الله) با تشکیل کانون‌های فرهنگی و تربیتی برای نوجوانان و جوانان پسر و دختر در راستای تقویت فکری و عقیدتی، آموزش‌های گسترده‌ای را در سطح جهان اسلام شامل استان‌ها و شهرستان‌های داخل و کشورهای خارجی عهده‌دار می باشد، به طوری که در قالب این برنامه‌ها موفق به هدایت فکری جمع وسیعی از ایتام آل محمد (صلی‌الله علیه و آله  که عموم طبقات گرفتار در دام وسایس و تبلیغات سوء و مغرضانه شیاطین را تشکیل می‌دهند گردیده و تربیت هزاران مدرس در این خصوص از دستاوردهای این حرکت می‌باشد. هم‌اکنون با تأسیس کانون‌های متعدد در مناطق مختلف و به ویژه مناطق محروم با همت بلند سربازان سخت‌کوش و مخلص حضرت ولیعصر (عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌‌الشریف) که عهده‌دار مسئولیت و خدمت در این کانون‌ها هستند، این وظیفة بزرگ در حال انجام است و از عموم مؤمنین که دارای امکانات حمایتی فکری. معنوی و مالی هستند استدعای جدّی برای تقویت و حمایت از این عزیزان را داریم. برای نمونه تنها در یک موسم با اعزام یکصد و ده روحانی بومی و دردآشنا به منطقة تحت فشار و گرفتار یکی از کشورهای همسایه، تحولی چشمگیر در امر بررسی و رسیدگی به امور دینی و اجتماعی مردم منطقه به وجود آمده، و داشتن بودجه کافی می‌تواند اینگونه فعالیت‌ها را گسترش بخشیده و بنیه مذهبی اقشار مردم را که زیربنای اصلاح و هدایت و تحول فرهنگی در هر جامعه است تقویت بخشد. همانگونه که در پاسخ پرسش قبل اشاره کردم، هدف مؤسسه توسعه برنامه‌های فرهنگی در قبال کانون‌های فکری و عقیدتی جوانان در سراسر کشور و حتی مناطق خارج از کشور است و حمایت جدی مردم متدین و متعهد و دیندار در این عرصه بزرگترین دلیل و قدرتمندترین عامل برای رشد و گسترش این هدف خداپسندانه است که قطعاً براساس انگیزة دین و احساس مسئولیت و وظیفه‌شناسی جامعة دینی برنامه‌ریزی و اجرا می‌گردد.

میثاق با کوثر: جناب آقای آقاجانی، شما که مدیر واحد اقتصادی مؤسسه هستید، بفرمایید مؤسسه الزهرا (علیها‌سلام‌الله) از مردم و مسئولین چه انتظاراتی دارد؟

فعالیت مراکز خیریه بدون حمایت جدی مردم خیرخواه و نیک‌اندیش و همراهی مسئولین محترم در عملی شدن این برنامه‌ها تحقق نمی‌یابند، به تعبیری روشن‌تر بگویم، خدمت مؤسسات خیریه در قالب همت بلند جمع خیرین و نیکوکاران اعم از مردم و مسئولین شکل می‌گیرد. بنابراین هرچه قدر این حضورها و حمایت‌ها جدی‌تر و اساسی‌تر باشد، قطعاً خروجی این فعالیت‌ها هم بیشتر خواهد بود. در مورد حمایت مردم باید شیوه‌های کمک‌های نقدی موردی و ماهیانه را که در قالب بخش مشترکین صورت می‌پذیرد، و وقف املاک و اراضی و اموال، اهداء اجناس و ارزاق، پذیرش مسئولیت‌های مختلف نظیر تکفل ایتام و مددجویان مؤسسه و نظایر آن را نام برد که شماره حساب‌های موسسه در این ویژه‌نامه قاعدتاً جهت استحضار عموم به چاپ می‌رسد، و اما حمایت مسئولین نیز با درک جایگاه این حرکت عام‌المنفعه و تشخیص و پذیرش این معنا که مراکز خیریه در واقع بارهای بزرگ مسئولیتی نظام را در رسیدگی به نیازهای مختلف مردم عهده‌دار هستند، تکلیف خدمتگزاران نظام را در رده‌های مختلف برای حمایت جدی بیش از پیش برجسته می‌نماید، گو اینکه اخیرا این همراهی در سطح مطلوبی گسترش یافته، در جلسه‌ای که مسئول مؤسسه با ریاست محترم دولت در این خصوص داشتند، قول مساعد برای انجام این حمایت‌ها در قالب فعال‌تر شدن مجمع هماهنگی مؤسسات و سازمان‌های خیریه را ارائه دادند، و در استان قم نیز استاندار محترم با پذیرش مسئولیت عالی این مجمع و حضور فعال خود و معاونین مسئولین عالی­رتبه در جلسات و دستور حمایت‌های گسترده معنوی و مادی از اهداف و برنامه‌های مجمع، این حمایت را عملاً محقق نموده­اند. همچنین مدیران ارشد استان و برخی از پرسنل ادارات نیز در همراهی با امور خیریه مشتاقانه همکاری دارند، ولی در برخی موارد، موانع اداری، نداشتن قوانین و دستورالعمل‌های مشخص در این امور، و عدم توجیه کامل ادارات و سازمان‌ها، حرکت در مسیر امور خیریه را با کندی مواجه می‌نماید، که تلاش مجمع هماهنگی، به ویژه در کارگروه‌های تخصصی ارائه طرح پیشنهاد برای رفع این موانع است، و با ارائه در جلسات هیئت مدیره و رئیسه و دستور نهایی استاندار محترم نسبت به امور مربوط به استان، و انتقال مطالب به دولت و مجلس برای امور کشوری در صدد حل و فصل این مشکلات هستیم.

میثاق با کوثر: جناب آقای طیبی، مدیر واحد اجتماعی، شما در مورد جداول معرفی پسران و دختران برای همسریابی از طریق مجله و سایت اینترنتی موسسه برایمان بگویید.

اطلاع از گزینه‌های موجود در فایل‌های همسریابی مؤسسه از طریق مراجعه به بخش همسریابی ممکن می‌شود، و اگر اطلاع رسانی فقط به مراجعات حضوری و یا تلفنی به عزیزان مشاور همسریاب منحصر گردد، محدویت این خدمات را به همراه دارد. بر این اساس سایت اینترنتی و جداول منتشره در مجله میثاق می‌توانند در رشد و رونق این امر مقدس و شایسته موثر باشند، و عملکرد گذشته بهترین گواه بر این روند خداپسندانه است.

میثاق با کوثر: جناب آقای کاظمیان، مدیر محترم واحد خیریه، لطفاً بفرمایید استقبال مردم از طرح اکرام ایتام و حمایت از مددجویان مؤسسه چگونه است؟

ایتام، که فرزندان جامعه اسلامی هستند و در اثر فوت سرپرست، نیازمند حمایت‌های معنوی و مادی عموم مؤمنین می‌باشند، و منابع بزرگ دینی مانند قرآن و احادیث در این مورد سفارشات و تأکیدات فراوانی دارند، لازم است با حمایت جدی قاطبة مسلمین اداره شوند، هرچند سازمان‌ها، مؤسسات و خیرین فراوانی به اشکال مختلف این وظیفه را عهده‌دار هستند، ولی از آنجا که پرداختن به این امر از حساسیت بالائی برخوردار است و از طرفی خیراندیشان مرتبط با این مؤسسه علاقه وافری برای حضور در این صحنه از خود نشان می‌دهند. مبحث طرح اکرام ایتام با اختصاص حداقل بیست هزار تومان ماهیانه برای هر یتیم در مؤسسه افتتاح گردید که هم‌اکنون به بیست و پنج هزار تومان رسیده است، و گستردگی این امر بستگی به تعداد خیرین و میزان پذیرش ماهیانة آن‌ها دارد. در حال حاضر فرزندان یتیم در نوبت اکرام هم داریم که با یافتن نیکوکاران جدید برای تکفل آن‌ها، دایرة این خدمت گسترش خواهد یافت.

  میثاق با کوثر: جناب آقای رحیمی نژاد، شما به عنوان مسئول واحد پشتیبانی، لطفا اشاره مختصری به همایش­ها، جلسات حدیث شریف کساء و ندبه مؤسسه هم داشته باشید.

برگزاری مجالس دینی در طول سال به مناسبت‌های اعیاد و شهادت ها در دستور کار واحد فرهنگی موسسه است که از طریق دفاتر مؤسسه با جدیت دنبال می‌شود. همچنین برگزاری جلسات حدیث شریف کساء در شب‌های سه شنبه (دوشنبه‌شب‌ها) در محل ساختمان مؤسسه و استفاده از سخنرانی و مداحی سروران معظم در قالب جلسه‌ای بسیار پرخیر و برکت و منظم همراه با سفرة اکرام حضرت صدیقة طاهره (علیها‌سلام‌الله)برگزار می‌گردد، و جلسات دعای پرفیض ندبه هر صبح جمعه نیز از جمله این مراسم می‌باشد. گفتنی است بودجه این مراسم با ثبت نام از متقاضیان، توسط امنای محترم و نیکوکاران مؤسسه انجام می‌پذیرد.

میثاق با کوثر: جناب آیه الله کیائی نژاد، عضو هیئت مسئولین و مدیره مؤسسه، از آنجا که نظرات مراجع تقلید برای عموم مردم نسبت به جایگاه این مؤسسه از اهمیت بالایی برخوردار است، لطفاً بخشی از دیدگاه­های ایشان را مشخصاً در مورد فعالیت‌های مؤسسه بیان بفرمائید.

مراجع عالیقدر تقلید گذشته و حال شامل حضرات آیات عظام گلپایگانی، اراکی، فاضل لنکرانی و بهجت (ره) و حضرات آیات عظام شاهرودی، سبحانی، مکارم، صافی، اردبیلی و اساتید بزرگوار و شخصیت‌های عالیمقام جهان تشیع که تصاویر آن‌ها در گزارش سالیانة مؤسسه منتشر می‌گردد، بیشترین توصیه و تأکید را در همراهی و مساعدت این مؤسسه خیریه داشته‌اند، به طوری که همراهی مؤمنین را در حد توان و امکان مطرح فرموده‌اند، بنابراین حجت شرعی برای تمامی کسانی که امکان حمایت و همگامی با اهداف این موسسه خیریه را دارند تمام است و قطعاً اینگونه حمایت‌های جدی ستارگان فروزان مرجعیت و شخصیت‌های برجسته دنیای اسلام که نتیجة عملکرد مثبت و صحیح این مؤسسه می‌باشد، جای هرگونه دلبستگی، اعتماد و سرمایه‌گذاری خیراندیشان و نیکوکارانی را دارد که به دنبال یافتن مراکز مطمئن و معتمد برای ارائه این همراهی‌ها هستند و ما خوشبختیم که در این موسسه بابرکت که به نام نامی و مقدس حضرت صدیقة طاهره (علیها‌سلام‌الله) مزین گردیده این فضا را فراهم آورده­ایم.

کل بازدید ها: 501162 | بازدید امروز: 3

طراحی، مدیریت و پشیبتانی سایت: واحد فن آوری اطلاعات الزهرا