بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به تأکیدات دین مبین اسلام در رابطه با خدمت به ایتام و نیازمندان با حفظ کرامت انسانی آنان، ما اعضای موسسه خیریه الزهراء(سلام الله علیها)در راه خدمت رسانی به جمعیت تحت حمایت خود و همراه با جمع خیرین نیک اندیش همراهمان، خانواده بزرگی را تشکیل داده ایم، و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.
 
بر این اساس ما اصول کاری و ارزش های اخلاقی رفتاری ذیل را باور داشته و برای نهادینه شدن آن از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد، زیرا تبلور این اصول در کردار ما، شرطی ضروری است برای رسیدن به اهداف متعالی موسسه خیریه الزهراء(سلام الله علیها) ، ما اعضای موسسه خیریه الزهراء(سلام الله علیها)  به بند بند این منشور پایبند خواهیم بود.
اصل نخست: با ایمان به اراده خداوند متعال و پیروی از کتاب آسمانی قرآن کریم در رابطه با کمک به ایتام و نیازمندان و انجام کار خیر در جهت کسب رضایت حق تعالی گام برداشته و خداوند را همیشه ناظر بر اعمال و رفتار خود می دانیم.
اصل دوم: از اینكه خداوند سعادت خدمتگزاری به هموطنان و همنوعان عزیزمان را به ما عطا فرموده او را شاكر و سپاسگزاریم.
اصل سوم: باور داشتن و ارج نهادن به اصل «کرامت ذاتی انسان» در تمامی فعالیت های موسسه به ویژه در ارتباط با ایتام و ارائه خدمات محترمانه، بدون منت، بدون آزار و اذیت روحی و توأم با عشق و محبت به آنان سرلوحه فعالیت های سازمان است. رعایت این مسئله علاوه بر نشاط و امیدواری و پویایی در خانواده بزرگ موسسه خیریه الزهراء(سلام الله علیها)، عاملی برای تحقق چشم انداز موسسه است.
اصل چهارم: پایبندی به اصول اخلاقی و صفات معنوی از جمله خوشرویی، فروتنی، متانت، مسئولیت پذیری، پاسخگویی، تعهد، مدیریت زمان، صبر و بردباری، سخت کوشی، نظم و انضباط، اخلاق نیک، وجدان کاری و سبقت و سرعت در خدمت مدبرانه، امانتداری و صداقت در گفتار و رفتار از اصول مسلم و تقوای کاری در موسسه ما می باشد و به آن پایبندیم.
اصل پنجم: رعایت عدالت و انصاف، انجام دقیق، سریع و صحیح كارها جهت جلوگیری از تضییع وقت و حقوق مراجعین و مددجویان عزیز را از اصول مسلم كار خود می دانیم.
اصل ششم: ما معتقدیم که حفظ اسرار و اطلاعات محرمانه مخاطبین موسسه، از وظایف خطیر ما بوده، بنایراین در جهت صیانت از آن تمامی تلاش خود را به کار می بندیم. تأکید داریم بر رعایت تقوا، عدالت و اعتدال در گفتار و رفتار با همکاران و دیگر مخاطبین موسسه خود.
اصل هفتم: ما به عنوان یک سازمان مردم نهاد معتقدیم که مردم سرمایه های اصلی موسسه ما بوده و شایسته بهترین ها هستند. لذا عزت، احترام و تکریم آنان، اطلاع رسانی واقعی و به هنگام برپایه اعتماد از مهمترین مسئولیت هایمان به شمار می آید و با نظارتی قاطعانه در جهت جلب رضـــایت آنها تلاش می نماییم تا کلیّه خدمات موسسه ما، در بالاترین سطح کیفی ارائه گردد.
اصل هشتم: تدوین و اجرای روش های کارآمد آموزشی و فرهنگی فوق برنامه برای خانواده های تحت پوشش از اصول مهم مورد توجه موسسه می باشد.
اصل نهم: پایبندی به غیر دولتی بودن موسسه، التزام به رعایت قوانین و مقررات و عدم ورود به گرایشات سیاسی، حزبی، گروهی از اصول اصلی موسسه ما است.
اصل دهم: ایجاد روش های مالی و حسابداری کارآمد، شفاف و پاسخگو برای موسسه از اصول مهم مورد نظر ما می باشد.
اصل یازدهم : تلاش می نماییم سلائق شخصی را در انجام امور موسسه کنار نهاده و دقیقا بر اساس آیین نامه ها و اساسنامه موسسه فعالیت کنیم.
اصل دوازدهم: فعال سازی سایت، انتشار نشریه، خبرنامه، حضور در شبکه های اجتماعی مجازی، به منظور آشنا نمودن مردم با فعالیت های موسسه و جذب همیاران، حامیان و بانیان داوطلب و نیکوکار و ترویج فعالیت های داوطلبانه مورد توجه موسسه می باشد.
اصل سیزدهم: همواره اعتقاد داریم رضایت اعضا و مراجعین گرامی زمانی تحقق خواهد یافت كه آنان از ارائه خدمات ما راضی بوده و همواره از دیدار ما خوشحال باشند.
اصل چهاردهم: با نظم و آراستگی خود و محیط كار و ایجاد جو احترام، صمیمیت و اعتماد، آرامش را به خود و سایرین هدیه می كنیم.
اصل پانزدهم: وابسته بودن به یاری های داوطلبانه مردمی و اتکا به حمایت انسان های خیرخواه و در عین حال پاسخگو بودن به نیک اندیشان و خیرین از اصول مورد توجه موسسه می باشد.
اصل شانزدهم: برای پیشبرد هر چه بهتر امور و اعتلای موسسه خیریه الزهراء(سلام الله علیها)به عنوان یک موسسه خیریه نمونه و منحصر به فرد، از نظرات و پیشنهادات سایرین با طیب خاطر و روی گشاده استقبال می نماییم.
اصل هفدهم : در هر جایگاه و برهه و موقعیت، برای تعالی و توسعه و همچنین سربلندی و عزت روزافزون هر چه بیشتر احساس مسئولیت می كنیم.
از خداوند بزرگ می خواهیم که ما را در تحقق اهداف متعالی و اجرای کامل منشـــور اخلاقی موسسه خود، موفق بدارد.

  

کل بازدید ها: 502231 | بازدید امروز: 86

طراحی، مدیریت و پشیبتانی سایت: واحد فن آوری اطلاعات الزهرا